Depolama Sistemleri Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Depolama sistemleri, hammadde, yarı mamul yada mamulün işletme sırasında düzenli beslenmesi yada beklemesi gereken zamanlarda kullanılan stok alanlarıdır. Depolama sistemleri proseslere özel olarak tasarlanmalı sıvı depolama sistemleri sızdırmaz olmalı, toz depolama sistemlerinde ise toz patlamaları için önlem alınmalıdır.

Depolama Sistemleri Nerelerde Kullanılır?
Depolama sistemleri, sürekli akışlı tesislerde hammadde, yarı mamul yada mamulün düzenli beslenmesi yada stok alanından yer kazanmak amacıyla hammadde ve mamulün depolandığı sistemlerdir.

Sıvı depolama sistemleri akışkan halde bulunan ürünlerin depolanması amacıyla kullanılır. Sıvı depolama sistemleri sızdırmaz olarak imal edilmeli ve depolanacak olan sıvının oluşturacağı basınçları ve gerilimleri taşıyabilmelidir.

Depolama Sistemleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Depolama sistemleri tercih edilirken öncelikle istenilen kapasite ve depolanacak ürünün özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Depolama sisteminde sıvı depolanacak ise kaynakları sızdırmaz olmalı ve çap ve boy hesaplanırken basınç ve gerilimleri kaldıracak doğru malzeme ve et kalınlığı tercih edilmelidir.

Depolama sisteminde toz depolanacak ise toz sıkışmasına bağlı, toz patlamaları göz önünde bulundurulmalı ve uygun menfezler bırakılmalıdır. Yine toz depolama sistemlerinde depolanan ürünün oluşturacağı basınç ve gerilimler doğru hesaplanmalı ve uygun olan malzeme ve et kalınlığı tercih edilmelidir.

Depolama Sistemleri Seçiminde Neden ENKUR?
Enkur Makine;

  • Uzman ekibiyle bir çok farklı hammadde, yarı mamul ve mamul depolama sistemleri üzerinde çalışmaktadır.
  • Tüm personelimiz MYK sertifikalıdır.
  • Proje ekibimiz prosesinize uygun depolama sistemini seçerken uzun yıllar kullanabileceğiniz ve en az maliyetli olacak şekilde projelendirmektedir.
  • Prosesinize ve işletmenize en uygun depolama sistemi son kullanıcının alandan kazanması ve ileride iş güvenliği açısından problem oluşturmayacak şekilde tasarlanmaktadır.
  • Depolama sistemlerimizde prosesinize özel oransal yada belirli noktalarda dolum miktarı ölçülmektedir.

Tüm ürünlerimiz imalat hatalarına karşı iki yıl garantilidir.

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilrinizi bırakın, en kısa sürede sizi arayalım.

Bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak için bize ulaşın!

English Turkish