Otomasyon Nedir? Nasıl Çalışır?

Makine ve ekipmanlara çalış ve dur komutunu veren kumanda panoları bulunmaktadır. Makine ve ekipmanlar sensör ve switchler ile birbiriyle haberleştirilip çalıştıran bilgisayar kontrollü sistemlere otomasyon sistemi adı verilir. Otomasyon sistemleri hata yapmaması ve çabuk müdahale etmesi sebebi ile endüstriyel tesislerde tercih edilmektedir.

Kumanda Panosu ve Otomasyon Nerelerde Kullanılır?
Kumanda panoları çalış, dur komutu vermeye yarayan ve bu komutlar ile dijital ekranlardan motorların amper, voltaj değerlerinin okunduğu panolardır. Kumanda panoları bir personel yardımı ile yönetildiği için hata riskinin az olduğu yada hata durumunda sonuçlarının çok ağır olmayacağı proseslerde tercih edilmektedir.
Otomasyon sistemleri ise kumanda panosunun işlevini sensör ve switchlerin yardımı ile bilgisayar tarafından kontrol edilmesidir.
Neden Otomasyon Kullanmalıyım?
Otomasyon ile çalışan makine, ekipman ve tesislerde olası arza, kaza vs. durumlarında dur komutu çok hızlı geleceğinden arza büyümeden önüne geçilecektir.
Otomasyon ile çalışan üretim tesisleri uzaktan kontrol ve izlemeleri mümkün olduğu için yatırımcı üretim hattının çalışmasını dışarıdan da takip edebilmektedir.
Otomasyon ile çalışan sistemlerde ürününüz aynı çıkacak ve sürdürülebilir bir kalite oluşacaktır.
Otomasyonlu sistemlerde bakım ve arza tespiti daha hızlı olacak ve buradan kazanılan zaman üretime harcanacaktır.
Personel hataları en aza indirgenecek ve bir operatöre bağlı kalınmayacaktır.
Otomasyon ve Kumanda Panosu Seçiminde Neden ENKUR?
Standart üretimler ile değil yatırımcısını anlayan ve hizmet edeceği işe uygun olan en doğru hizmeti veriyoruz. Alanında uzman ekibimiz ile size en rahat çalışmayı sunmak için her projeye özel ilgi ve alaka gösteriyor sizin isteklerinize cevap veriyoruz.
Enkur Makine olarak PLC otomasyon ve kumanda panosu ihtiyaçlarınızda çözüm ortağınız olmayı hedefliyoruz.
Enkur makine yatırımcılarına projeleri kapsamında doğru ürün seçimi ve yazılım hizmetleri ile yatırımlarınıza değer katıyor.
Otomasyon sistemi ile yönettiğimiz makinelerimiz ile operatöre dayalı hataları en aza indirgeyerek çalışmaya devam ediyoruz.
Farklı projelerinizde sizin tercihiniz doğrultusunda danışmanlık ve imalat hizmeti vermekteyiz.

Galeri

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilrinizi bırakın, en kısa sürede sizi arayalım.

Bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak için bize ulaşın!

English Turkish