Toz Siklonu Nedir? Nasıl Çalışır?

Toz siklonları içine giren havanın helisel yol izlemesiyle toz taneciklerini altında bulunan koniğe düşmesini sağlayan toz filtreleridir. Hava kilitleri ile dışarıdan hava emmeden siklon içerisinde bulunan tozun siklon altından toplanmasını sağlar.

Siklonlar içine giren havanın helisel yol izlemesiyle toz taneciklerini altında bulunan koniğe düşmesini sağlayan toz filtreleridir. Siklonların alt koniğinde bulunan hava kilitleri sayesinde dışarıdan hava emmeden siklon içerisinde bulunan tozun siklon altından toplanmasını sağlar.
Enkur makine endüstriyel kurutma sistemlerinde havaya bıraktığı su buharının içerisinde bulunan toz taneciklerinin tutulması ve bacadan atılmasını engellemek amacıyla toz siklonları kullanmaktadır. Pellet soğutma dolaplarımızda da pelletin taşıma sırasında oluşturduğu tozu filtre ederek çevreye toz atmaz.
Ayrıca fanlı taşıma sistemlerinde kullanılan siklonlar fanın yaptığı basınçlı havayı tahliye ederek bir sonraki prosese zarar vermesini engeller. Toz siklonları taşıdığı partikül ve hava debisi göz önünde bulundurularak seçilmelidir.
Multisiklonlar, birden çok küçük siklon grubunun  bir arada kullanılmasıyla üretilen siklonlardır. Multisiklonlar genellikle kazanlarda yanan katı yakıtların oluşturduğu partiküllerin tutulması için kullanılır.
Enkur Makine olarak buhar kazanları ve sera ısıtma için yaptığımız sıcak sulu kazanlarımızda multisiklon kullanmaktayız ve tüm siklon imalatlarımızı kendi bünyemizde yapmaktayız.
Enkur makine olarak siz değerli iş ortaklarımıza uygun toz siklonu imalatlarımızla her zaman çözüm ortağınız olmaya devam ediyoruz.

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilrinizi bırakın, en kısa sürede sizi arayalım.

Bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak için bize ulaşın!

English Turkish